HTML

Sakkjátszmáim elemzése

Időrendben bemutatott saját sakkjátszmáim elemzése Célközönség: kezdőktől mesterjelölt minősítéssel rendelkezőkig bárki illetve azok, akik említésre kerülnek a bejegyzésekben

Utolsó kommentek

Friss topikok

Ajánlott blogok

Oktatás: típusáldozat a francia védelem zárt Tarrasch rendszerében

2008.01.20. 09:44 Bumika

A 7. fordulóban végre nyertem egy játszmát (igen nehéz lett volna elremiznem, mert már a 10. lépés után tisztelőnyöm volt), majd a befejező három partim mindegyike remivel ért véget. Habár Lajos is 7 döntetlent gyűjtött össze, vereség nélkül zárva a tornát egy teljes ponttal többje volt és ezzel megszerezte a 7. helyet. Saját 5,5 pontom a 17. helyre volt elegendő.

A versenyt követően hamarosan sor került a 15 éven aluliak korcsoportos bajnokságának elődöntőjére. Az előző két évben minden alkalommal 6 győzelemmel és 3 vereséggel zártam az elődöntőt. Előzetes rossz formám miatt nem tudhattam, hogy képes leszek-e megismételni a korábbi eredményem. Sokáig az "Úttörő Olimpia nyomán" haladtam.

Az első fordulóban jó állást elérve sorozatban hagytam ki a nyerést, majd a fölényes végállásban magam ajánlottam a remit. Mintha véget se ért volna az előző verseny. A második fordulóban könnyű győzelmet arattam egy alacsony Élő-pontszámú ellenfél ellen és ezután nem kevesebb, mint négy döntetlen következett. Az első egy gyors remi Peredy Ferivel (először játszottam sötéttel ellene), aztán egy bástya végjátékban egyszerű nyerés kihagyás Pál Laci ellen, egy 10 (!) lépéses döntetlen egy negyedosztályú ellenféllel szemben, végül egy egál állás egy harmadosztályú ellen.

Így érkeztem el a 7. fordulóhoz, sötéttel, Jamrich Gyuri ellen.

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 Hf6 4.e5 Hfd7 5.Fd3 c5 6.c3 Hc6 7.He2 cxd4 8.cxd4 f6 9.exf6 Hxf6 10.Hf3 Fd6 11.0-0 Vc7 12.Fg5 0-0 13.Bc1 Hg4 14.h3!? (Ezt a lépést akkoriban kifejezetten hátrányosnak tartották a következő átmeneti áldozat miatt. Szerintem semmi gond nincs vele feltéve, hogy világos nem fogadja el az áldozatot.)

14. ...    Bxf3!
15.gxf3? (Ez egyértelmű hiba. 15.hxg4 a helyes folytatás.)
15. ...    Hh2
16. Kg2  Hxf1
17. Vxf1 Vf7! (Valami megmozdult a játékszeretetből... Jobb, mint egy 10 lépéses döntetlen.)